Konsultācijas pa tālruni : 29 210 961
RSS

Blogs

RIXVOX v.2 - High End strīmeris.

  Var tikai apbrīnot RIXVOX komandas mērķtiecību un uzņēmību, radot visaugstākā līmeņa strīmeri praktiski no nulles. Jau pati pirmā versija skanēja labi un viesa cerību, ka, beigu beigās, var sanākt kas īpašs

 

Rixvok v.2 streamer

  Pirms dažām dienām klausījāmies Rixvox jauno versiju vienā no PRO1 demo sistēmām un secinājām, ka nekas labāks no strīmeriem  šajā sistēmā nav bijis, ieskaitot top modeļus no Lumin, Sforzato, Auralic utt. Arī  MSB Analog Dac iebūvētais strīmeris ne ar ko nebija labāks par Rixvox. Jāpiebilst, ka MSB strīmera modulis pievienots pie DAC pa tiešu I2S, bet Rixvox pie šī paša DAC pa SPDIF kabeli, kas deva MSB papildus handikapu šajā gadījumā. 
 

  Bet, interesanti būtu bijis salīdzināt Rixvox ar speciālu audio datoru, kurš būtu izveidots bez kompromisiem un arī atbilstoši skanētu.

   Tāda iespēja radās un Rixvox v.2 devās ciemos pie Anda, DIY (dari to pats) entuziasta, kura sistēma ir paša salikta (izņemot akustiku un audio kabeļus). Sistēma skan vienreizēji atvērti, skaidri un precīzi un , galvenais, tā atskaņo Mūziku!

rixvox instalācija

 Rixvox pieslēgšana nav sarežģīta- RJ/E kabeli pie rūtera, SPIDF kabeli pie DAC, un jaudas kabeli tīkla filtrā.

installation of Rixvox

 Tad ar planšetes palīdzību jāreģistrējas lokālajā tīklā, Rixvox sistēmas izvēlnē jānorāda Roon. Nākošais solis-  Roon aplikācijā jānorāda ka, faili jāpadod uz Rixvox. Darīts! Tagad  var klausīties gan Tidal, gan saimnieka cieto disku.

Reflector audio speakers

 

 Trīs lineārie, maztrokšņu, barošanas bloki un iebūvētais SSD disks.

rixvox v.2 inside

 Audio dators esot visai atsaucīgs uz jaudas kabeļu izvēli. Furutech Tripple C ar NCF spraudņiem bija optimāls no skanējuma un cenas attiecības viedokļa.

 .

audio dators DIY

 Audio Dators pieslēgts lokālajam tīklam caur Switch, kurš tiek barots no baterijām un Ethernet izolatoru. Izolators iegādāts no kāda medicīnas iekārtu tirgotāja un, kā izrādījās, ir visai efektīvs rīks.

 Izmēģinājām Rixvox slēgumu gan pa tiešo pie rūtera, gan pie minētā Switch. Rezultāts nepārprotams- arī Rixvox pašreizējā versija labāk skan caur Switch un izolatoru. Labi būtu, ja Ethernet izolatoru iebūvētu pašā strīmerī kā standarta sastāvdaļu, jo tā ietekme ir būtiska.

 

 Sistēmas īpašniekam ir sapratne, ka skaņa sakas no tīkla rozetes. Izdalītā 230V tīkla līnija, atbilstoša līmeņa tīkla filtrs Audioquest Niagara 1000 un rūpigi piemeklēti jaudas kabeļi dod augļus!

 

 Arī par Furutech NCF Booster Signal ir padomāts!

 

   Iespaidi par abu avotu, Audio Datora un Rixvox, skanējumu ir sekojošī. Ja pieslēdz aukstu, kā mūsu gadījumā, Rixvox pie rūtera un salīdzina ar datoru, tad Rixvox pārsvars nav graujošs. Bet, ja pieslēdz, jau kādu stundu iesilušu, Rixvox pie Switch ar izolatoru, tad sķiet Rixvox ir nepārprotams uzvarētājs. Rixvox izraisa vēlmi klausīties mūziku. 

 

aplikācija

     Jāpiebilst, ka vislabāk skanēja kvaliatīvi ieraksti no iebūvēta SSD diska. Šim nolūkam telefonā vai planšetē jāinstalē Lumin vai Fidata bezmaksas aplikācija, kas ļauj viegli vadīt strīmeri, kā ari veidot atskaņošanas sarakstus. 

Pedējā Minhenes audio izstādes apmeklējuma laikā paklausījos dažus slavenu zīmolu strīmerus un neviens neatstāja īpašu, paliekošu iespaidu. Viņiem būs pamatīgi janopūlas,lai sasniegtu Rixvox v.2 skanējuma līmeni!

 08.12.2018

 

JJP

Furutech FS Alpha 36 DTP (dari to pats) entuziastiem

Dari pats! Akustiskā kabeļa aprīkošana ar spraudņiem un dekoratīvo pārvalku.
Daudzi kabeļu ražotāji piedāvā savus kabeļus no spolēm DIY (Dari to pats) entuziastiem. Protams , var vienkārši noņemt no kabeļa galiem izolatoru un pieskrūvēt to pie skandu termināliem, bet, ja ik pa laikam, ir vēlme paeksperimentēt ar kabeļiem īsti ērti tas nav. Arī kabelis ar laiku nobružājas un neizskatās tik glīts, kā tikko no spoles.

Tātad komplekts kurš sastāv no Furutech visaugstākās kvalitātes akustiskā kabeļa FS Alpha 36, Kacsa Audio "banana" spraudņiem un Kacsa Audio dekoratīvā kabeļu pārvalka. Kacsa Audio izvēlējos, lai varētu iekļauties zināmos budžeta rāmjos. Šā zīmola izstrādājumi izceļas ar ļoti augstu kavalitāti un pieņemamu cenu. Tākā kabeļa vadi izgatavoti no monokristāla vara (OCC Copper) spraudņus izvēlējos ar rodija pārklājumu. 

Furutech FS alpha 36/Furutech_kacsa_kit

Noņemot kabeļa ārējo apvalku atklājas otrs, speciāls polihlorvinila un karbona maisījuma vadu pārvalks. Šis pārvalks izpilda divas funkcijas- slāpē mehānisās vibrācijas un pasargā vadus no ārējo elektromagnētisko traucējumu iedarbības.

FS alpha 36 carbon inner

Vadu serdenis ap kuru ir pavīti vadītāji, arī ir izgatavots no oglekli saturoša materiāla un pilda vada iekšējo vibrāciju slāpēšanas uzdevumu.

 

Kopumā darbs ir visai vienkārš, nepaņem daudz laika un beigās iegūstam glītu, izcili skanošu skandu kabeli.

Furutech FS alpha 36 DIY

Taga Harmony PF-1000 apgreids.

Taga Harmony filter

    Kā saka, nav ļaunuma bez labuma. Pēc vairāku gadu veiksmīgas Taga Harmony PF-1000 tirdzniecības, beidzot saskāros ar pirmo defektu - izdega "power on" gaismas diode. 
 Diezgan ātri saņēmu rezerves detaļu no Eiropas distributora un ķēros pie darba. Uzreiz piebildīšu, ka tas prasīja nedaudz laika un bija visai vienkārši. 

PF1000 inside view

Vēlos atzīmēt, ka filtrs izgatavots ļoti rūpīgi, protams tas mani patīkami pārsteidza. Tai pat laikā radās doma šo filtru kaut drusku uzlabot.

 

PF-1000 Taga

 

Nolēmu aplīmēt korpusa iekšējās malas un apakšējo vāku ar vibrācijas slāpējošu materiālu, kā arī nomainīt IEC ligzdu pret Furutech FI-06R NCF. Līmēšanai bija nepieciešams karsta gaisa fēns, 

bet ligzdas ievietošanai vajadzēja lietot plakano vīli, jo FI-06 ligzda ir nedaudz platāka par oriģinālo. Toties stiprināšanas atveres atbilda pilnībā.

 

IEC Taga

 

Kopumā iztērējot pāris stundas laika un 40 EUR par IEC ligzdu un 2 EUR par "Silent coat" bituma plāksni, var iegūt jūtamu  sistēmas skanējuma uzlabojums.

 

Taga PF1000 NCF

 

 

 

NCF skaņu ierakstu studijā.

Ļoti jūtīgas audio tēmas sakarā, proti, par tīkla (230V) kabeļiem. Kāda Nīderlandes studija ierakstīja čellistes Maya Fridman priekšnesumu izmantojot elektrības kabeli no mikrofona pastiprinātāja komplekta gan arī Furutech jauno , pro audio paredzēto, Empire tikla kabeli. Jāpiebilst, ka jaunais kabelis tika modificēts, nomainot ''parastos'' Furutech tīkla spraudņus pret NCF sērijas (FI-50RNCF/Fi-E50R NCF) top savienotājiem. Ja kādam ir interese un laiks, lūdzu varat noklausīties abus paraugus šeit:
http://www.furutech.com/2017/08/22/15425/

 
Hibrīdais pastiprinātājs Taga Harmony HTA-700B V.2.

HTA700 packing.

 

 

HTA700 packing_1

 

 

 

front HTA-700B v.2

 

 

HTA-700B v.2 rear

 

 

HTA700B_v.2 _EVO dac

 

 

HTA700B.v.2 furutech power

 

 

Taga_harmony HTA700B_v.2- b&w speakers

Nordost Qb8 un Furutech.
Nordost Qb8 tīkla filtra aprīkošana ar Furutech NCF schuko ligzdām
HMS un Furutech NCF

HMS jaudas kabeļi Grand Finale un Supremo, aprīkoti ar Furutech FI-50R-NCF/ FI-E50R-NCF spraudņiem, būs lieliskas risinājums skanējuma uzlabošanai jebkura līmeņa audio sistēmā. 

 

HMS_Furutech

HMS Supremo and Furutech NCF

 

 

 

HMS Energia Mk II IEC ligzdas nomaiņa.

 

HMS - Vācijā ļoti pazīstams un populārs tīkla filtru un kabeļu ražotājs, kura izstrādājuma kvalitāte ir neapstrīdama. Tā nav viena no daudzajām kabeļu pārpakošanas firmām. Tās pamatā ir Hans M. Strassner tehniskās fizikas inženiera zināšanas un milzīgā pieredze.

 Energia Mk II ir populārs, sākuma līmeņa, tīkla filtrs Hi-Fi un mājas kinozāles audio sistēmām. lai arī filtrs izgatavots ļoti kvalitātīvi, tā ieejas IEC ligzda un tās pievienošana iekšējās instalācijas vadiem prasījās pēc nelielas korekcijas.

 

 

HMS Energia original IEC

 Rozešu vadi pievienoti pie IEC ligzdas kontaktiem ar "faston" uzgaļiem, kas no montāžas viedokļa ir ātri un ērti, bet no savienojuma stabilitātes viedokļa tie nebūt nav tie labākie.

HMS IEC inside

 

 Kā izrādījās ''faston'' uzgalis, pie vadiem, kuri savstarpēji savienoti ar vara cauruliti, pievienots diezgan pamatīgi- apspiežot un aplodējot. Attēlā redzamas apalvotas vara montāžas caurulītes. 

HMS inside wires

 Originālā IEC ligzda turējās vākā stingri, jo bez ligzdas atsperīgajiem ''klipšiem", palīgā tika ņemti epoksīda sveķi. Lai ligzdu dabūtu ārā no vāka nācās izmantot palīginstrumentu, ar skrūvgriezi un knaiblitēm vien nevarēja tikt galā.

iec removed

 

 

 

 

 

 

 

NCF fitted

 Vadu galau montāzas caurulītes diametrs pārsniedza Furutech FI-06 ligzdas kontaktu ieejas atveri, tādēļ nacās caurulītes nedaudz saplacināt, pie reizes notīrīt to virsmu no alvas paliekām. 

wires cleaned from solder

 

 Furutech kontaktu konstrukcija ļauj ar skrūvju palīdzību stingri piespiest vadus pie kontakta virsmas, kurš ir izgatavots no viena vara gabala. 

FI-06 wire fixing

 

Filtra vāks ar jauno NCF ligzdu bez grūtībām atgriezās savā vietā. Kopumā tas prasīja aptuveni vienu stundu darbošanās.  

HMS NCF IEC

 

Furutech FI-E30 NCF(R) DTP (dari to pats) entuziastiem.

Nesen saņēmu pircēja atsauksmi par Furutech FI-E30 NCF-R:
"Lai nomainītu Schuko ligzdu Furutech E-TP60E sadalītājā nav nepieciešamas īpašas zināšanas un prasmes - jāprot izmantot skrūvgriezi un jābūt akurātam. . Lai arī Furutech e-TP60E jaudas sadalītāja uzbūve ir droša un vienkārša: izjaukt un salikt ar kļūdām ir grūti, tomēr, būtu labāk uzticēt šo darbu profesionālam elektro-tehniķim
Galvenais jautājums- kāda ir jaunās ligzdas ietekme uz skanējumu? 
Uzlabojums ir dzirdams uzreiz! Tas izpaužas kā tīrāks, telpiskāks un muzikālāks skanējums. Balss un instrumenti ir skaidrāki, labāk lokalizējami uz ''skaņas skatuves''. Iedarbības efekts atgādina T-Toc rec. "HDCD Case" ietekmi uz kompaktdisku. Jaunajā NCF ligzdā ir pieslēgts Devialet 200 pastiprinātājs ar Cardas Clear Beyond kabeli.'' 

Nordost valhalla 2 jaudas kabelis un Furutech NCF spraudņi

Valhalla 2 original power cord

Jautājums bija- vai var uzlabot sistēmas skanējumu, ja spēka kabeļi ir Nordost Valhalla 2? Protams, ka var. Jānomaina tos ar Odin 2!

 

 valhalla anf furutech plugs

Bet audifīla prāts ir nemierīgs. Ir taču jābūt citam risinājumam!

 

 Furutech NCF plugs and Valhalla 2

Tad nu radās ideja salīdzināt divus Valhalla 2 kabeļus. Viens būtu ar ori;gināliem Nordost spraudņie, otrs ar Furutech  Furutech FI-50 NCF (R) / FI-E50 NCF (R). Domāts, darīts!

 

 FI-E50R NCF furutech

Un kas ar skanējumu? par to nedaudz vēlāk...