Konsultācijas pa tālruni : 29 210 961
RSS

Blogs

Hi-Fi austiņas var labi skanēt arī pašdarinātas.

 Tas, ka mūsu DIY audio entuziasti , jeb "Dari to pats" (DTP), pārliecinoši darbojas skandu, pastiprinātāju, kabeļu izgatavošanas jomā nav noslēpums. Nesen man izdevās paklausīties arī pašdarinātās austiņas. Godīgi sakot, nebiju pārliecināts, ka tur kas prātīgs varētu būt. Neesmu austiņu audio virziena piekritējs, bet zināma pieredze ir uzkrājusies, klausoties izstādēs slaveno ražotāju top modeļus.

   Patīkami pārsteidza, ka pašdarināto austiņu skanējuma vektors bija man pieņemams- tās skan detalizēti bet ne uzbāzīgi un nav ātras noguruma sajūtas un vēlmes atrāk pabeigt klausīšanos. Protams, šit tas pietrūkst, šis tas par daudz, bet testēšans un uzlabošanas process esot nepārtraukts, kā jau entuziastiem pieklājas. Tiek veikti eksperimenti, gan ar kabeļiem, spraudņiem. Arī kvalitatīvs, komfortabls porolons nav nemaz tik viegli piemeklējams, jo ekspluatācijas laikā tas nedauz maina savas īpašības.

 Jāpiebilst, ka austiņu parametru un  skanējuma nianšu korekcija notiek pamatojoties uz Sonarworks mērījumiem. Atliek novēlēt veiksmi!headphones DIY

 

Diy headphones

 

 

latvia headphones

Nedaudz par Taha Harmony TA-25 skanējuma iespaidiem
Iespaidi par TA-25mini skanējumu
Audioquest DragonFly un Intona.

Pienesums,  ko dod Intona USB izolators izpaužas jebkuar līmeņa audiosistēmā, ir neapstrīdams. Vismaz tie, kas šo ierīci ir iegādājušies, tā apgalvo.  Brīvākā brīdī, intereses pēc nolēmu pamēģināt, vai izveidosies kāda saskaņa starp, tagad jau slaveno, Audioquest Dragonfly un Intona izolatoru. 

audioquest dragonfly red

Izvēle krita uz DF Red. Vispirms pieslēdzu Dragonfly tieši pie datora, bez jebkādām pārejām vai filtriem, bet DF izeju pa taisno pie Anthem jaudas pastiprinātāja. 

Skanēt skanēja, pat ne slikti, bet datora klātbūtne jūtama.  Failus atskaņoju ar Jriver,  un skaļumu regulēju ar atskaņotāja regulatoru.  Starp citu, Jriver iestatījumos , pēc drauga ieteikuma, atslēdzu „Clipp protection”. Iesaku pamēģināt. Visai būtisks skanējuma uzlabojums, par baltu velti.

Intona and Audioquest-dragonfly_red

Nākošais solis- pieslēgt Sarkano spāri pie Intona. Nepatīkams pārsteigums, jo skaņa neparādās un atskaņotājs „neredz” DF. Pirmais, kas ienāca prātā-jānomaina USB kabelis, jo iespējams, ka Forest , kā jau budžeta izstrādājuma, vadu šķērsgriezums ir par mazu. Tā AQ Forest 0,75 m vietā tika pieslēgts Furutech GT2 1.2m. Momentā viss sakārtojās.

intona_audioquest DF Red

 

 Un par Intonas-AQ Dragonfly kopējo saderību, vismaz no skanējuma viedokļa, šaubas neradās. Nekas nebija jāmin vai jāpiedomā. Pazuda tā nepatīkamā datora „piegarša”. Tai pat laikā Furutech GT2 raksturīgais skanējums bija saklausāms.  Likās ka MBL 126 akustikai  skan nedaudz nervozi , tādēļ nomainīju GT2 uz AQ Carbon USB 1,5m. 

  Jā , ne velti šis kabelis ir EISA laureāts! Kopumā Windows10-Intona-Audioquest Dragonflay Red-AQ Carbon USB skanēja pārsteidzoši labi! Ja mūzikas kolekcija ir CD ripi un nav nepieciešamības pēc ļoti augstas izšķirtspējas PCM un DSD failu atskaņošanas , tad šis komplekts ir grūti pārspējams no skanējuma-cenas-pielietojamības viedokļa.

 

 

 

Taga Harmony Mini stereo pastiprinātājs TA-25
Jauns pastiprinātājs instalācijām
Intona USB Isolator

  One user of Intona USB insulator shared his experience how he upgraded a bit of, this very effective device. In his system intona placed tightly between the various devices and the possible impact of electromagnetic interferences is very likely. Especially since Intona body was made of plastic, without any shielding.
  Then he decided to stick, over the walls of the Intona from the inside, Oyaide MWA Series- absorber of energy of the electromagnetic field. MWA is a Special rubber of polyethylene containing sendust alloy, which effectively protects against electromagnetic interferences.

It is difficult to say became the sound better, but now he is sure that now circuit board in the plastic box is protected against electromagnetic interferences.

 

Intona in audio system

intona inside

mwa-o30m

imtona_oyaide mwa-030m

 

 

 

 

Intona USB izolatora "apgreids".

   Kāds Intona USB izolatora lietotājs dalījās sava pieredzē, kā nedaudz pilnveidot šo, ja tā ļoti efektīvo, uz datora balstītās audiosistēmas, skanējuma uzlabotāju. Konkrētajā sistēmā Intona atrodas cieši starp dažādām dator-ierīcēm un EM lauka traucējumu tur visapkārt, domājams, ir pietiekoši daudz. Tai pat laikā Intonas kastīte ir izgatavota no plastika bez jebkāda ekrāna. 

   Tad nu tika izlemts  korpusa sieniņas no iekšpuses aplīmēt ar Oyaide MWA absorberi. MWA ir sendastu saturošs polimērs, kurš efektīvi absorbē elektromagnētiskā lauka enerģiju. Grūti pateikt, cik lielā mērā šis ekranējums uzlaboja kopējo skanējumu, bet , ko tik neizdarīsi savas sistēmas un sirds miera labad... 

intona USB  Furutech USB cable.jpg

 

intona usb oyaide mwa.jpg

/Intona_oyaide MWA 030

 

/Intona USB isolator upgrade mwa 030

 

Pret vibrācijas platforma- kārtējais jaunums no mūsu ražotājiem.
Pret vibrācijas platforma
Questyle QP1- jaunums Latvijas audio tirgū. Mazs bet jaudīgs!

Questyle QP1- augstas izškirtspējas digitāli analogs konverters- austiņu pastiprinātājs.

 

 

questyle qp1

 

 

qp-1 inputs

 

 

audioquest adaptor cable

 

 

 

Kārtējais pārsteigums- DIMD PP10 2.daļa
DIMD PP10 un Reflector.Audio Touch 6.
M2Tech Young DSD digitāli analogais konvertors.
  M2Tech Young konvertors bija populārs un ļoti iecienīts datorskaņas  cienītāju vidū, sava muzikālā  skanējuma dēļ. Arī Young dizains bija ļoti savdabīgs, kas izcēla to daudzu konkurentu vidū. Bet, laiks prasa savu, un ka Young trūkums tika minēts DSD dekodēšanas iespējas trūkums. 
  Jaunais Young ir patiešām jauns, jo bez DSD formāta dekodēšanas tas piedāvā priekšpastirinātāja funkcijas un distances vadības pulti. Stilīgo priekšējo paneli un indikatoru ir nācies ziedot jauniegūtās funkcionalitātes labad. Audio izejas ir balansētās , un, lai pieslēgtu ierīces ar nesimetrisko ieeju, komplektā ir XLR/RCA adapteri. Skaļuma regulēšana ir analoga, bet tās vadība notiek mūsdienīgi- digitāli, nevis ar potenciometra palīdzību. Ļoti precīzās rezistoru matricas pārsegšanas solis ir 0,5 dB. Šis risinājums ļauj regulēt skaļumu ļoti plašā diapazonā bez jebkādiem informācijas zudumiem, tādēļ jaunais Young ļoti labi skan arī pie zemiem skaļuma līmeņiem, kas ir ļoti svarīgi tiem, kas klusi klausās mūziku vēlos vakaros un negrib traucēt apkārtējos.
 
m2tech young dsd dac
 
   Distances vadības pults ir vienkārša un funkcionāla, vienīgi taustiņu uzraksti varētu būt spilgtāki un labāk saredzami.
 
   Young DSD aprīkots ar visām nepieciešamajām ciparu ieejām: AES/EBU, S/PDIF, and Toslink kā arī USB 2.0.
Ja vēlaties atkaņot visaugstākās izšķirtspējas audio failus- 32/384, DXD un 128x DSD nāksies pieslēgties  pie USB ieejas. Kvalitatīvs USB kabelis tikai izcels Young labākās īpašības- augstu detalizāciju, kura nedominē pār muzikalitāti. Young DSD atšķirībā no daudziem konkurentiem nav pārlieku "digitāli precīzs" , sausi analītisks. Šīs failu atskaņošanas īpašības attur daudzus mūzikas cienītājus no datora, kā avota, izmantošanas. 
 
dsd young usb aes/ebeu coaxial toslink inputs
 
Par Young DSD var teikt, ka tā skanējums ir vistuvāk analogajam. Tas nenogurdina un izraisa vēlmi klausīties vēl un vēl. Jaunais Young  dod iespēju noklausīties savu ierakstu kolekciju pavisam citā, augstākā kvalitātē  un atklāt daudzas, agrāk nedzirdētas, nianses iemīļotajos skaņdarbos.
 
m2tech manunta Young DSD DAC
 
 
 
   Par Young DSD var teikt, ka tā skanējums ir vistuvāk analogajam. Tas nenogurdina un izraisa vēlmi klausīties vēl un vēl. Jaunais Young  dod iespēju noklausīties savu ierakstu kolekciju pavisam citā, augstākā kvalitātē  un atklāt daudzas, agrāk nedzirdētas, nianses iemīļotajos skaņdarbos.
 
   Jāpiebilst, ka komplektā līdzi nākošais tīkla barošanas adapters, ir parasts "impulsnieks", un tā nomaiņa pret kvalitatīvāku lineāro barošanas bloku, var būtiski uzlabot Young skanējumu.