Konsultācijas pa tālruni : 29 149 905
RSS

Blogs

Furutech tīkla sprieguma sadalītāji. Elektromagnētisko traucējumu samazināšana (2. turpinājums).

Formula GC-303
   GC-303 ir īpaša sastāva materiāls, ko Furutech uzklaj uz šasijas iekšējās pamatnes (skat. Attēlu zemāk), kas absorbē EMI (elektromagnētiskos traucējumus), kuri radas sadalītaja iekšējos savienojumos.

    Tā kā E-TP 609E, E-TP60, E-TP809 sadalītājos netiek izmantota pasīva filtrēšana, izņemot formulu GC-303, impedance ir samazināta līdz minimumam, ļaujot jūsu sistemas komponentēm sasniegt izšķirtspējīgāku, jaudīgāku, dinamiskāku un krāsaināku skanējumu.

 Neko sīkak par GC-303 ražotājs neskaidro, un tas arī ir saprotams.

Furutech tīkla sprieguma sadalītāji. Vibrāciju ietekmes samazināšana (turpinājums).

 Aksiālā bloķēšanas sistēma (The Axial Locking System).

 

 Šajā apskata daļā mēģināšu plašāk izklāstīt vibrāciju ietekmes samazināšanas svarīgumu.

  Nopietns traucējumu rašanās iemesls ir nekvalitatīvi tīkla spraudņi un tīkla ligzdas, kuras nereti izgatavotas no visai apšaubāmas kvalitātes materiāliem. Tikla ligzdas kontakti bieži vien tiek izgatavoti no pārāk mīksta metāla, līdz ar to nenodrošinot labu spraudņa un ligzdas spaiļu kontaktu saskarsmi. Starp kontaktiem veidojas “mikro dzirksteļošana”, rezultātā ģenerējas traucējumi, kuri kopā ar tīkla spriegumu turpina savu ceļu uz audio sistēmas ierīcēm. Kā tas izpaužas klausoties ierakstus? Vienkārši skanējums kļūst duļķaināks, skaņai, it kā, dūmaka priekšā. Kā ar šo problēmu cīnīties?
    Bez pjezo-keramiskajam pēdām, Furutech savos filtros pielieto vairākus risinājumus, kuri kopumā arī dod to slaveno Pure Transmission sadzirdamo efektu.

 

Neskatoties uz to, ka Furutech jaudas sadalītājos un filtros tiek pielietotas visaugstākā kvalitātes tīkla rozetes,
Furutech speciālisti piedāvā savu patentu gaidošo risinājumu- „Axial locking system”, kas ļauj samazināt trokšņu, parazītisko ģenerāciju līmeni līdz pat 10 reizēm.

 

 

 

Furutech axial locking

Tīkla sprieguma ligzdas tiek stingri savienotas ar velmēta alumīnija korpusu vertikālās ass virzienā pielietojot speciālu skrūvi. Papildus tam ligzdas tiek pielietota speciāla 3M vibrācijas slāpējoša polimēra starplika. Lai iegūtu maksimālo traucējumu slāpēšanas efektu, fiksācijas spēks tiek kontrolēts ar mēraparatūras palīdzību.

  

Attēla labajā oscilogrammā redzami vibrāciju ģenerētie trokšņi , kuru Furutech speciālisti veikuši pētot parastas tīkla kontaktligzdas ietekmi uz skaņas traktu.

„Axial locking system” ļauj samazināt trokšņu, parazītisko ģenerāciju līmeni līdz pat 10 reizēm. Attēla kreisajā oscilogrammā tas ir skaidri saredzams.

Mērījumi veikti pie sekojošiem apstākļiem:

Room Temp. 16°C • Humidity: 35%
• E-TP609 is placed on its side with the top plate perpendicular to the test apparatus
• The striking instrument hits the duplex from 0.20 meters
• - Yields 0.0731m • velocity =1.2ms
• Measurement Apparatus: FFT analyzer
• Measurement Frequency: 10kHz range
• Sampling Range Frequency: 5600Hz
• Measurement time intervals 0.0390625ms
• Block size: 1024
• Length of measure data ~ 40ms

Furutech tīkla sprieguma sadalītāji. Vibrāciju ietekmes samazināšana.

Furutech pretvibrācijas pēdas, kuras izskatās no parastas gumijas gatavotas. Bet viss nav tik vienkārši kā šķiet.

Furutech jaudas filtri un sadalītaji E-TP615, E-TP609NCF un E-TP809NCF ir ļoti efektīvi un nepārprotami uzlabo audio sistēmu skanējumu. Tai pat laikā E-TP609NCF un E-TP809NCF nesatur sevī jebkādus filtra elementus (kondensatorus, droseles, transformatorus utt.).

Tā kā konstrukcija šķiet visai vienkārša ,un pamata oriģinālās sastāvdaļas (IEC un Schuko) ligzdas ir brīvi nopērkamas, ir daudz mēģinājumu izgatavot līdzīgus , bet, gala rezultāta, daudz letālus sadalītājus. Tomēr skanējuma uzlabošanos, salīdzināmu ar oriģinālu, neizdodas panākt. Viens no iemesliem ir nevērība pret vibrāciju ietekmi uz elektrisko signālu pārvades līniju.

vibrāciju trokšni

Furutech minētajos sadalītājos pielieto pēdas, kuras ļoti atgādina parasto gumiju, bet melnajai gumijai līdzīgais materiāls satur Furutech pjezo keramisko un oglekļa nano daļiņu piedevu, kura tiek izmantota daudzos Furutech jaudas savienotājos (spraudņi, ligzdas, sienas rozetes). Rezultātā tiek panākts būtisks vibrāciju rezonanšu samazinājums. Ja  frekvenču diapazonā līdz 4kHz nav būtiskas atšķirības, tad virs 4kHz ir līdz 10dB rezonanses pīķu vājinājums.

trokšņi

Jāatzīmē, ka pēc 13Khz rezonanses pīķi nav novērojami arī bez pjezo pēdām. Minētas frekvences atrodas cilvēka dzirdes labi uztveramajā diapazonā.

Pievienotajos attēlos sarkanais grafiks- E-TP609 sadalītājs bez pjezo pēdām bet zilais aprīkots ar četrām.

 

Testa metode: FFT analīze, izmantojot nelielu mikrofonu, kas piestiprināts pie e-TP609 maiņstrāvas sadalītāja, ar četriem pjezoizolācijas pedām, kurš novietots uz vibrācijas pamatnes.

RIXVOX v.2 - High End strīmeris.

  Var tikai apbrīnot RIXVOX komandas mērķtiecību un uzņēmību, radot visaugstākā līmeņa strīmeri praktiski no nulles. Jau pati pirmā versija skanēja labi un viesa cerību, ka, beigu beigās, var sanākt kas īpašs

 

Rixvok v.2 streamer

  Pirms dažām dienām klausījāmies Rixvox jauno versiju vienā no PRO1 demo sistēmām un secinājām, ka nekas labāks no strīmeriem  šajā sistēmā nav bijis, ieskaitot top modeļus no Lumin, Sforzato, Auralic utt. Arī  MSB Analog Dac iebūvētais strīmeris ne ar ko nebija labāks par Rixvox. Jāpiebilst, ka MSB strīmera modulis pievienots pie DAC pa tiešu I2S, bet Rixvox pie šī paša DAC pa SPDIF kabeli, kas deva MSB papildus handikapu šajā gadījumā. 
 

  Bet, interesanti būtu bijis salīdzināt Rixvox ar speciālu audio datoru, kurš būtu izveidots bez kompromisiem un arī atbilstoši skanētu.

   Tāda iespēja radās un Rixvox v.2 devās ciemos pie Anda, DIY (dari to pats) entuziasta, kura sistēma ir paša salikta (izņemot akustiku un audio kabeļus). Sistēma skan vienreizēji atvērti, skaidri un precīzi un , galvenais, tā atskaņo Mūziku!

rixvox instalācija

 Rixvox pieslēgšana nav sarežģīta- RJ/E kabeli pie rūtera, SPIDF kabeli pie DAC, un jaudas kabeli tīkla filtrā.

installation of Rixvox

 Tad ar planšetes palīdzību jāreģistrējas lokālajā tīklā, Rixvox sistēmas izvēlnē jānorāda Roon. Nākošais solis-  Roon aplikācijā jānorāda ka, faili jāpadod uz Rixvox. Darīts! Tagad  var klausīties gan Tidal, gan saimnieka cieto disku.

Reflector audio speakers

 

 Trīs lineārie, maztrokšņu, barošanas bloki un iebūvētais SSD disks.

rixvox v.2 inside

 Audio dators esot visai atsaucīgs uz jaudas kabeļu izvēli. Furutech Tripple C ar NCF spraudņiem bija optimāls no skanējuma un cenas attiecības viedokļa.

 .

audio dators DIY

 Audio Dators pieslēgts lokālajam tīklam caur Switch, kurš tiek barots no baterijām un Ethernet izolatoru. Izolators iegādāts no kāda medicīnas iekārtu tirgotāja un, kā izrādījās, ir visai efektīvs rīks.

 Izmēģinājām Rixvox slēgumu gan pa tiešo pie rūtera, gan pie minētā Switch. Rezultāts nepārprotams- arī Rixvox pašreizējā versija labāk skan caur Switch un izolatoru. Labi būtu, ja Ethernet izolatoru iebūvētu pašā strīmerī kā standarta sastāvdaļu, jo tā ietekme ir būtiska.

 

 Sistēmas īpašniekam ir sapratne, ka skaņa sakas no tīkla rozetes. Izdalītā 230V tīkla līnija, atbilstoša līmeņa tīkla filtrs Audioquest Niagara 1000 un rūpigi piemeklēti jaudas kabeļi dod augļus!

 

 Arī par Furutech NCF Booster Signal ir padomāts!

 

   Iespaidi par abu avotu, Audio Datora un Rixvox, skanējumu ir sekojošī. Ja pieslēdz aukstu, kā mūsu gadījumā, Rixvox pie rūtera un salīdzina ar datoru, tad Rixvox pārsvars nav graujošs. Bet, ja pieslēdz, jau kādu stundu iesilušu, Rixvox pie Switch ar izolatoru, tad sķiet Rixvox ir nepārprotams uzvarētājs. Rixvox izraisa vēlmi klausīties mūziku. 

 

aplikācija

     Jāpiebilst, ka vislabāk skanēja kvaliatīvi ieraksti no iebūvēta SSD diska. Šim nolūkam telefonā vai planšetē jāinstalē Lumin vai Fidata bezmaksas aplikācija, kas ļauj viegli vadīt strīmeri, kā ari veidot atskaņošanas sarakstus. 

Pedējā Minhenes audio izstādes apmeklējuma laikā paklausījos dažus slavenu zīmolu strīmerus un neviens neatstāja īpašu, paliekošu iespaidu. Viņiem būs pamatīgi janopūlas,lai sasniegtu Rixvox v.2 skanējuma līmeni!

 08.12.2018

 

JJP

Furutech FS Alpha 36 DTP (dari to pats) entuziastiem

Dari pats! Akustiskā kabeļa aprīkošana ar spraudņiem un dekoratīvo pārvalku.
Daudzi kabeļu ražotāji piedāvā savus kabeļus no spolēm DIY (Dari to pats) entuziastiem. Protams , var vienkārši noņemt no kabeļa galiem izolatoru un pieskrūvēt to pie skandu termināliem, bet, ja ik pa laikam, ir vēlme paeksperimentēt ar kabeļiem īsti ērti tas nav. Arī kabelis ar laiku nobružājas un neizskatās tik glīts, kā tikko no spoles.

Tātad komplekts kurš sastāv no Furutech visaugstākās kvalitātes akustiskā kabeļa FS Alpha 36, Kacsa Audio "banana" spraudņiem un Kacsa Audio dekoratīvā kabeļu pārvalka. Kacsa Audio izvēlējos, lai varētu iekļauties zināmos budžeta rāmjos. Šā zīmola izstrādājumi izceļas ar ļoti augstu kavalitāti un pieņemamu cenu. Tākā kabeļa vadi izgatavoti no monokristāla vara (OCC Copper) spraudņus izvēlējos ar rodija pārklājumu. 

Furutech FS alpha 36/Furutech_kacsa_kit

Noņemot kabeļa ārējo apvalku atklājas otrs, speciāls polihlorvinila un karbona maisījuma vadu pārvalks. Šis pārvalks izpilda divas funkcijas- slāpē mehānisās vibrācijas un pasargā vadus no ārējo elektromagnētisko traucējumu iedarbības.

FS alpha 36 carbon inner

Vadu serdenis ap kuru ir pavīti vadītāji, arī ir izgatavots no oglekli saturoša materiāla un pilda vada iekšējo vibrāciju slāpēšanas uzdevumu.

 

Kopumā darbs ir visai vienkārš, nepaņem daudz laika un beigās iegūstam glītu, izcili skanošu skandu kabeli.

Furutech FS alpha 36 DIY

Taga Harmony PF-1000 apgreids.

Taga Harmony filter

    Kā saka, nav ļaunuma bez labuma. Pēc vairāku gadu veiksmīgas Taga Harmony PF-1000 tirdzniecības, beidzot saskāros ar pirmo defektu - izdega "power on" gaismas diode. 
 Diezgan ātri saņēmu rezerves detaļu no Eiropas distributora un ķēros pie darba. Uzreiz piebildīšu, ka tas prasīja nedaudz laika un bija visai vienkārši. 

PF1000 inside view

Vēlos atzīmēt, ka filtrs izgatavots ļoti rūpīgi, protams tas mani patīkami pārsteidza. Tai pat laikā radās doma šo filtru kaut drusku uzlabot.

 

PF-1000 Taga

 

Nolēmu aplīmēt korpusa iekšējās malas un apakšējo vāku ar vibrācijas slāpējošu materiālu, kā arī nomainīt IEC ligzdu pret Furutech FI-06R NCF. Līmēšanai bija nepieciešams karsta gaisa fēns, 

bet ligzdas ievietošanai vajadzēja lietot plakano vīli, jo FI-06 ligzda ir nedaudz platāka par oriģinālo. Toties stiprināšanas atveres atbilda pilnībā.

 

IEC Taga

 

Kopumā iztērējot pāris stundas laika un 40 EUR par IEC ligzdu un 2 EUR par "Silent coat" bituma plāksni, var iegūt jūtamu  sistēmas skanējuma uzlabojums.

 

Taga PF1000 NCF

 

 

 

NCF skaņu ierakstu studijā.

Ļoti jūtīgas audio tēmas sakarā, proti, par tīkla (230V) kabeļiem. Kāda Nīderlandes studija ierakstīja čellistes Maya Fridman priekšnesumu izmantojot elektrības kabeli no mikrofona pastiprinātāja komplekta gan arī Furutech jauno , pro audio paredzēto, Empire tikla kabeli. Jāpiebilst, ka jaunais kabelis tika modificēts, nomainot ''parastos'' Furutech tīkla spraudņus pret NCF sērijas (FI-50RNCF/Fi-E50R NCF) top savienotājiem. Ja kādam ir interese un laiks, lūdzu varat noklausīties abus paraugus šeit:
http://www.furutech.com/2017/08/22/15425/

 
Hibrīdais pastiprinātājs Taga Harmony HTA-700B V.2.

HTA700 packing.

 

 

HTA700 packing_1

 

 

 

front HTA-700B v.2

 

 

HTA-700B v.2 rear

 

 

HTA700B_v.2 _EVO dac

 

 

HTA700B.v.2 furutech power

 

 

Taga_harmony HTA700B_v.2- b&w speakers

Nordost Qb8 un Furutech.
Nordost Qb8 tīkla filtra aprīkošana ar Furutech NCF schuko ligzdām
HMS un Furutech NCF

HMS jaudas kabeļi Grand Finale un Supremo, aprīkoti ar Furutech FI-50R-NCF/ FI-E50R-NCF spraudņiem, būs lieliskas risinājums skanējuma uzlabošanai jebkura līmeņa audio sistēmā. 

 

HMS_Furutech

HMS Supremo and Furutech NCF