Konsultācijas pa tālruni : 22 071 412
RSS

Blogs

HMS Energia Mk II IEC ligzdas nomaiņa.

 

HMS - Vācijā ļoti pazīstams un populārs tīkla filtru un kabeļu ražotājs, kura izstrādājuma kvalitāte ir neapstrīdama. Tā nav viena no daudzajām kabeļu pārpakošanas firmām. Tās pamatā ir Hans M. Strassner tehniskās fizikas inženiera zināšanas un milzīgā pieredze.

 Energia Mk II ir populārs, sākuma līmeņa, tīkla filtrs Hi-Fi un mājas kinozāles audio sistēmām. lai arī filtrs izgatavots ļoti kvalitātīvi, tā ieejas IEC ligzda un tās pievienošana iekšējās instalācijas vadiem prasījās pēc nelielas korekcijas.

 

 

HMS Energia original IEC

 Rozešu vadi pievienoti pie IEC ligzdas kontaktiem ar "faston" uzgaļiem, kas no montāžas viedokļa ir ātri un ērti, bet no savienojuma stabilitātes viedokļa tie nebūt nav tie labākie.

HMS IEC inside

 

 Kā izrādījās ''faston'' uzgalis, pie vadiem, kuri savstarpēji savienoti ar vara cauruliti, pievienots diezgan pamatīgi- apspiežot un aplodējot. Attēlā redzamas apalvotas vara montāžas caurulītes. 

HMS inside wires

 Originālā IEC ligzda turējās vākā stingri, jo bez ligzdas atsperīgajiem ''klipšiem", palīgā tika ņemti epoksīda sveķi. Lai ligzdu dabūtu ārā no vāka nācās izmantot palīginstrumentu, ar skrūvgriezi un knaiblitēm vien nevarēja tikt galā.

iec removed

 

 

 

 

 

 

 

NCF fitted

 Vadu galau montāzas caurulītes diametrs pārsniedza Furutech FI-06 ligzdas kontaktu ieejas atveri, tādēļ nacās caurulītes nedaudz saplacināt, pie reizes notīrīt to virsmu no alvas paliekām. 

wires cleaned from solder

 

 Furutech kontaktu konstrukcija ļauj ar skrūvju palīdzību stingri piespiest vadus pie kontakta virsmas, kurš ir izgatavots no viena vara gabala. 

FI-06 wire fixing

 

Filtra vāks ar jauno NCF ligzdu bez grūtībām atgriezās savā vietā. Kopumā tas prasīja aptuveni vienu stundu darbošanās.  

HMS NCF IEC

 

Furutech FI-E30 NCF(R) DTP (dari to pats) entuziastiem.

Nesen saņēmu pircēja atsauksmi par Furutech FI-E30 NCF-R:
"Lai nomainītu Schuko ligzdu Furutech E-TP60E sadalītājā nav nepieciešamas īpašas zināšanas un prasmes - jāprot izmantot skrūvgriezi un jābūt akurātam. . Lai arī Furutech e-TP60E jaudas sadalītāja uzbūve ir droša un vienkārša: izjaukt un salikt ar kļūdām ir grūti, tomēr, būtu labāk uzticēt šo darbu profesionālam elektro-tehniķim
Galvenais jautājums- kāda ir jaunās ligzdas ietekme uz skanējumu? 
Uzlabojums ir dzirdams uzreiz! Tas izpaužas kā tīrāks, telpiskāks un muzikālāks skanējums. Balss un instrumenti ir skaidrāki, labāk lokalizējami uz ''skaņas skatuves''. Iedarbības efekts atgādina T-Toc rec. "HDCD Case" ietekmi uz kompaktdisku. Jaunajā NCF ligzdā ir pieslēgts Devialet 200 pastiprinātājs ar Cardas Clear Beyond kabeli.'' 

Nordost valhalla 2 jaudas kabelis un Furutech NCF spraudņi

Valhalla 2 original power cord

Jautājums bija- vai var uzlabot sistēmas skanējumu, ja spēka kabeļi ir Nordost Valhalla 2? Protams, ka var. Jānomaina tos ar Odin 2!

 

 valhalla anf furutech plugs

Bet audifīla prāts ir nemierīgs. Ir taču jābūt citam risinājumam!

 

 Furutech NCF plugs and Valhalla 2

Tad nu radās ideja salīdzināt divus Valhalla 2 kabeļus. Viens būtu ar ori;gināliem Nordost spraudņie, otrs ar Furutech  Furutech FI-50 NCF (R) / FI-E50 NCF (R). Domāts, darīts!

 

 FI-E50R NCF furutech

Un kas ar skanējumu? par to nedaudz vēlāk...

DTP (dari to pats) Hi-Fi tīkla kabelis audio sistēmai.
Pašdarināts tīkla kabelis.
Sotm tX-USBhub

Sotm tX-USBhub jauns produkts mūsu tirgū. Beidzot izdevās to nedaudz salīdzināt ar Intona USB izolatoru.

Sotm tX-USBhub

Sotm tX-USBhub with adaptor

Sotm tX-USBhub front

 

Sotm tX-USBhub rear

Sotm tX-USBhub mytek dsd

Sotm tX-USBhub and intona

 

Uzreiz varu teikt- abi labi!

   Bez tādam ierīcēm audiosistēma, kurā par galveno avotu izvēlēts dators, nespēs konkurēt ar CD atskaņotāju vai strīmeri. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hi-Fi austiņas var labi skanēt arī pašdarinātas.

 Tas, ka mūsu DIY audio entuziasti , jeb "Dari to pats" (DTP), pārliecinoši darbojas skandu, pastiprinātāju, kabeļu izgatavošanas jomā nav noslēpums. Nesen man izdevās paklausīties arī pašdarinātās austiņas. Godīgi sakot, nebiju pārliecināts, ka tur kas prātīgs varētu būt. Neesmu austiņu audio virziena piekritējs, bet zināma pieredze ir uzkrājusies, klausoties izstādēs slaveno ražotāju top modeļus.

   Patīkami pārsteidza, ka pašdarināto austiņu skanējuma vektors bija man pieņemams- tās skan detalizēti bet ne uzbāzīgi un nav ātras noguruma sajūtas un vēlmes atrāk pabeigt klausīšanos. Protams, šit tas pietrūkst, šis tas par daudz, bet testēšans un uzlabošanas process esot nepārtraukts, kā jau entuziastiem pieklājas. Tiek veikti eksperimenti, gan ar kabeļiem, spraudņiem. Arī kvalitatīvs, komfortabls porolons nav nemaz tik viegli piemeklējams, jo ekspluatācijas laikā tas nedauz maina savas īpašības.

 Jāpiebilst, ka austiņu parametru un  skanējuma nianšu korekcija notiek pamatojoties uz Sonarworks mērījumiem. Atliek novēlēt veiksmi!headphones DIY

 

Diy headphones

 

 

latvia headphones

Nedaudz par Taha Harmony TA-25 skanējuma iespaidiem
Iespaidi par TA-25mini skanējumu
Audioquest DragonFly un Intona.

Pienesums,  ko dod Intona USB izolators izpaužas jebkuar līmeņa audiosistēmā, ir neapstrīdams. Vismaz tie, kas šo ierīci ir iegādājušies, tā apgalvo.  Brīvākā brīdī, intereses pēc nolēmu pamēģināt, vai izveidosies kāda saskaņa starp, tagad jau slaveno, Audioquest Dragonfly un Intona izolatoru. 

audioquest dragonfly red

Izvēle krita uz DF Red. Vispirms pieslēdzu Dragonfly tieši pie datora, bez jebkādām pārejām vai filtriem, bet DF izeju pa taisno pie Anthem jaudas pastiprinātāja. 

Skanēt skanēja, pat ne slikti, bet datora klātbūtne jūtama.  Failus atskaņoju ar Jriver,  un skaļumu regulēju ar atskaņotāja regulatoru.  Starp citu, Jriver iestatījumos , pēc drauga ieteikuma, atslēdzu „Clipp protection”. Iesaku pamēģināt. Visai būtisks skanējuma uzlabojums, par baltu velti.

Intona and Audioquest-dragonfly_red

Nākošais solis- pieslēgt Sarkano spāri pie Intona. Nepatīkams pārsteigums, jo skaņa neparādās un atskaņotājs „neredz” DF. Pirmais, kas ienāca prātā-jānomaina USB kabelis, jo iespējams, ka Forest , kā jau budžeta izstrādājuma, vadu šķērsgriezums ir par mazu. Tā AQ Forest 0,75 m vietā tika pieslēgts Furutech GT2 1.2m. Momentā viss sakārtojās.

intona_audioquest DF Red

 

 Un par Intonas-AQ Dragonfly kopējo saderību, vismaz no skanējuma viedokļa, šaubas neradās. Nekas nebija jāmin vai jāpiedomā. Pazuda tā nepatīkamā datora „piegarša”. Tai pat laikā Furutech GT2 raksturīgais skanējums bija saklausāms.  Likās ka MBL 126 akustikai  skan nedaudz nervozi , tādēļ nomainīju GT2 uz AQ Carbon USB 1,5m. 

  Jā , ne velti šis kabelis ir EISA laureāts! Kopumā Windows10-Intona-Audioquest Dragonflay Red-AQ Carbon USB skanēja pārsteidzoši labi! Ja mūzikas kolekcija ir CD ripi un nav nepieciešamības pēc ļoti augstas izšķirtspējas PCM un DSD failu atskaņošanas , tad šis komplekts ir grūti pārspējams no skanējuma-cenas-pielietojamības viedokļa.

 

 

 

Taga Harmony Mini stereo pastiprinātājs TA-25
Jauns pastiprinātājs instalācijām
Intona USB Isolator

  One user of Intona USB insulator shared his experience how he upgraded a bit of, this very effective device. In his system intona placed tightly between the various devices and the possible impact of electromagnetic interferences is very likely. Especially since Intona body was made of plastic, without any shielding.
  Then he decided to stick, over the walls of the Intona from the inside, Oyaide MWA Series- absorber of energy of the electromagnetic field. MWA is a Special rubber of polyethylene containing sendust alloy, which effectively protects against electromagnetic interferences.

It is difficult to say became the sound better, but now he is sure that now circuit board in the plastic box is protected against electromagnetic interferences.

 

Intona in audio system

intona inside

mwa-o30m

imtona_oyaide mwa-030m